Üyelik Girişi
Kangal Videoları
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret613522
Site Haritası

Sivas Kangal Yavrusu Üretim Çiftliği TEL:0531 205 48 73

Kangal köpek haberleri

 • Sivas kangalı ilgili haber - 26/01/2013
 • Sivas kangal yavrusu ile ilgili haberler.

  UNESKO'nun Sivas kangallarına olan ilgisi

  'Dünya Mirasının 40'ıncı Yılında 40 Ülkeyle UNESCO Sivas Buluşması' kapsamında, Sivas’ta bulunan 37 ülkeden 300 yabancı konuk, Kangal Köpeği Araştırma Merkezi ile Divriği Ulu Cami ve Daruşşifası’nı gezdi. 

  Başbakanlık Tanıtma Fonu ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla Sivas Valiliği tarafından organize edilen program için Sivas’a gelen Tur rehberleri, UNESCO temsilcileri, basın mensupları, yazarlar ve program yapımcıları 2. güne Kangal Köpeği Araştırma Merkezini ziyaret ederek başladı. Burada halk oyunları ekiplerinin sergilediği halayla karşılanan konuklara gösteri sunuldu. Yabancı konukların bir süre halk oyunları ekibine eşlik ettiği görüldü. Kangal köpekleriyle yakından ilgilenen konuklar bol bol fotoğraf çektirirken köpeklerle ilgili yetkililerden detaylı bilgiler aldı. 

  Misafirler daha sonra Divriği ilçesine geçerek dünya mirası listesinde bulunan Ulu Cami ve Darüşşifası'nı gezdi.Burada tarihçilerden yapıyla ilgili bilgiler alan konuklar kapılardaki nakışlara hayran kaldı. Yabancı basın mensupları röportajlar yaparak ve görüntüler çekerek tarihi binayı detaylı şekilde inceledi. Yabancı konuklara daha sonra Daruşşifa'da Kültür Bakanlığı Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçıları tarafından şifa müziği dinletisi sunuldu. Ulu Cami’de ikindi vakitlerinde çıkan 'namaz kılan insan' gölgesi misafirlerin hayli ilgisini çekti. Konuklar bol bol gölgenin fotoğrafını çekti.

  KONUKLAR DOKTOR BALIKLARLA TANIŞTI

  Yabancı misafirler Kangal köpeği Araştırma Merkezi ve Divriği Ulu Cami’den sonra Kangal Balık Kaplıca'da 'doktor balıkları' görme fırsatı yakaladı. Konuklar balıkları oldukça ilginç buldu. Kangal’a ilk kez geldiklerini belirten misafirler, kaplıcayı çok iyi bulduklarını belirterek doktor balıkların çok iyi çalıştığını ifade etti. Bazı konuklar ise balıkların ayaklarına temas etmesini ve çalışma tekniklerini komik bulduklarını söyledi.

  (CİHAN)

  Duyuru Arşivi

 • Kardan kangal köpeği yaptılar.
 • Kangal köpek festival haberleri
 • Sivas kangalı ilgili haber • Kangal Köpek Yavrusu Malzemeleri

  Kangal Köpek Yavrusu için:

  Satılık kangal köpek yavrusu Kulübesi

   kangal köpek yavrusu kulübesi

  Satılık kangal köpek yavrusu Tasma

  Kangal demir çengelli tasma kurt için.

   kangal demir çengeli

  Satılık kangal köpek yavrusu Mama