Üyelik Girişi
Kangal Videoları
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret611851
Site Haritası

Sivas Kangal Yavrusu Üretim Çiftliği TEL:0531 205 48 73

Kangal yavrularında ishal ve tedavisi

Kangal yavrularında ishal ve tedavileri

Kangal yavrularında dışkının sulu bir kıvam şeklinde yapılması. Bu şekilde devam eden sıvı dışkılama bağırsak rahatsızlığının bir göstergesidir.Bu hastalık stres gibi ölümcül olabilen viral hastalıktır. Kangal yavrularımızda bu tür sorunlar gördüğümüzde hemen bir veterner hekime götürmeli. İshalde yavru sürekli sıvı kaybetmektedir ki bu sıvı kaybı çoğalmadan önlemi alınmalı.Kangal Yavrularında İshalin Nedenleri:

İshalin bir çok nedeni vardır. Bu nedenlerin başlıcaları kangal yavrusunun sindirimine uygun olmayan gıdaların yenmesi olabilir. Ancak yediği dıdaların yanında aşağıda sırlamış olduğumuz sebeplerde ishale neden olabilir.

  • Yediği gıdalar ile isal olma sebebi: Çevrede bulduğu yediği yemek veya yemek artıkları, devamlı yemiş olduğu gıdarın dışında farlı şeyler yemesi, alışık olduğu beslenme tarzının dışına çıkılması gibi beslenemekten kaynaklanan ishal sebepleri.
  • Strese dayalı ishal sebepleri: Strese dayalı ishal sebebi anneden ayrılma, düzensiz beslenme, yolculuk, kötü bakım vb. sebepler.
  • İç parazitlerden kaynaklanan ishal 
  • Bağırsak hastalıkları: Bağırsakların tahriş olması ve sindirim olmaması.
  • Çeşitli kimyasalların yenmesi yutulması:

Kangal yavrularında İshal durumunda yapılması gerekenler:

  • Yavru kangal uzun süre bir günü ğeçen süre zarfında ishal ise bunun yanında kusma veyada dışkıda kan (kanlı ishal ) var ise veterner hekime vakit kaybetmeden gösterilmeli.
  • Kangal yavrusuna vermiş olduğumuz gıdaları keserek lif oranı yüksek yağ oranı düşük gıdalardan verilmeli. Pirinç lapası, haşlanmış tavuk ve et, haşlanmış patates püresi verilmeli ayrıca su kaybını önlemek için yanından su kabını eksik etmemeliyiz. Su temiz olmalı içersine 1 çay kaşığı tuz ve şeker koyabiliriz .

Köpeğiniz ishal olursa ne yapmalı? Video

Kangal Köpek Yavrusu Malzemeleri

Kangal Köpek Yavrusu için:

Satılık kangal köpek yavrusu Kulübesi

 kangal köpek yavrusu kulübesi

Satılık kangal köpek yavrusu Tasma

Kangal demir çengelli tasma kurt için.

 kangal demir çengeli

Satılık kangal köpek yavrusu Mama