Üyelik Girişi
Kangal Videoları
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret611851
Site Haritası

Sivas Kangal Yavrusu Üretim Çiftliği TEL:0531 205 48 73

Kangal yavrusu: Köpek kulübe ve barınakları

Kangal yavrusu: kulübe ve barınakları.

 

Köpek kulübeleri hakkında merak ettikleriniz!

 

Kangal köpeklerinin kulübesi nasıl olmalı?

Kangal yavru kulübeleri nasıl yapılır?

Kışın köpek kulübeleri nasıl olmalı?

Köpek barınaklarında hijyen ve bulaşıcı hastalıklar!

 

Kangal köpeklerinin ve yavrularının kışın soğuktan yazınsa sıcaktan korunması için kulübelerinin sağlam ve dayanıklı olması şart. Kulübe için kullanılan malzeme yetişkin kangallar ve yavrularını koruyacak nitelikte olmalı korucu olmasının yanında hayvanlara zarar vermemeli, kesici yada sivri şeyler kullanılmamalı.

Kangal köpekleri de tıpkı diğer canlılar gibi aşırı soğuk ve sıcaktan etkilenir hatta hasta olarak kötü sonuçlara sebep olunabilir. Özellikle kulübelerin yerden biraz yüksek çatısının izalasyonlu olmasına dikkat edilmeli. Kangal köpek ve yavrularının ıslanmamasına dikkat etmeliyiz kulübeleri mümkünse iki odalı yapmalı. İkinci odanın temizlenmesi için çatısında veya arka tarafından geniş açılabilir bir kapı yapmalı. Hijyen açısından kulübeler temiz ve çeşitli parazitlerden arındırılmış olmalı. Özellikle yaz aylarında salgın hastalıklara dikkat etmeliyiz.

Köpek kulübelerinin temizliği ve günlük bakımı!

Yavru kangallar için kulübe:

Yavrulara kulübe seçerken bazı kriterleri sağladığını kontrol etmeliyiz. Yavru kangal anneden ortalama 2 aylık olduğu dönemlerde ayrılır ve yeni evine gelmektedir. Yavru kangal ilk geldiğinde çok küçük sevimlidir ancak onun zamanla büyüyeceğini göz önüne alarak ona göre kulübe almalı veya yapmalıyız.Özellikle kangal köpekleri dışarıda bahçe veya terasta kulübesinde yaşaması gerekmektedir. Bunun için ilk dönemler özellikle kış dönemlerinde onu sık sık kontrol etmeliyiz altına sıcak tutacak yumuşak bir şeyler sermeli.

Köpek kulübe ve barınaklarda hijyen ve salgın hastalıklar:

Köpek kulübelerinde hijyene önem vermeliyiz, özellikle çok fazla köpek besleyen kişilerin yanında barınak ve çiftliklerde bunlara çok dikkat etmeli. Kulübelerin temizlenmesi ilaçlanması gerekir. Dışarıdan gelen köpekler direk diger köpeklerle aynı yere konulmamalı karantinaya alınarak herhangi bir hastalık varmı onlara bakılmalı eksik aşıları varsa onları yapmalı ki diğer köpek ve yavrulara bulaşmasın.

Köpek kulübeleri nasıl yerleştirilmeli?


Kangal Köpek Yavrusu Malzemeleri

Kangal Köpek Yavrusu için:

Satılık kangal köpek yavrusu Kulübesi

 kangal köpek yavrusu kulübesi

Satılık kangal köpek yavrusu Tasma

Kangal demir çengelli tasma kurt için.

 kangal demir çengeli

Satılık kangal köpek yavrusu Mama