Üyelik Girişi
Kangal Videoları
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret611851
Site Haritası

Sivas Kangal Yavrusu Üretim Çiftliği TEL:0531 205 48 73

Kurtboğan kangal ve özellikleri

Kangalların kurt boğması:

Kurtboğan ve ayıboğan kangal özellikleri:

Kangal köpekleri geçmişten günümüze Türk boylarının Anadolu ya göçleri ile birlikte gelmiş onların canlarını, mallarını ve hayvanlarını yırtıcı hayvanlardan ve kötü niyetli insanlardan korumuştur. Özellikle bu yırtıcı hayvanlar arasında kurtlar son derece tehlikeli olmuşlar ve bunlara karşı en etkili koruyucu kangal köpekleri olmuştur.

Kangal köpekleri arasında kurtlara karşı başarılı olanlar her zaman için önemsenmiş kurt yakalamış olan kangallara kurtçu kangal, kurt boğan kangal diye adlandırılmıştır. Köpek ırkları arasında kurtlara karşı koyabilen nadide bir ırktır kangal köpekleri. Çünkü kurtlar son derece zeki ve güçlü hayvanlardır. Doğada zor koşullar içinde yetişmiş deneyim sahibi bir kurdu alt etmek son derece zordur.

Geçmişte kurdu yenebilen kangal köpeği, sahibi tarafında ödüllendirilir. Onun için bir koyun kesilir ve yedirilirdi. Soyu daim olması için kurtboğan kangal yavruları yetiştirilirdi. Kurt boğması kangal sahibi için bir övünç kaynağı olmuştur.

Geçmişte ve günümüzde kangallar kurtlar, ayılar, ve diğer vahşi hayvanlara karşı kullanılırken ünü bir çok yere duyulmuş başta İngiltere, Amerika  ve bir çok ülkede kangal çiftlikleri kurulmuştur.

Şuan Afrika’da çiftliklerin koruması için çitalara karşıda kangal köpekleri kullanılmaktadır.

Böylesi özel bir ırkın tanımı ve korunması adına Sivas kangal yavrusu çiftliğimiz çalışmaktadır.

 kurtcul kangal

Sivas kangalı 

Kangal Köpek Yavrusu Malzemeleri

Kangal Köpek Yavrusu için:

Satılık kangal köpek yavrusu Kulübesi

 kangal köpek yavrusu kulübesi

Satılık kangal köpek yavrusu Tasma

Kangal demir çengelli tasma kurt için.

 kangal demir çengeli

Satılık kangal köpek yavrusu Mama