Üyelik Girişi
Kangal Videoları
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret611851
Site Haritası

Sivas Kangal Yavrusu Üretim Çiftliği TEL:0531 205 48 73

Kangal yavrusu bakımı

KANGAL YAVRU BAKIMI VE BESLENMESİ

Kangal yavru bakımı: kangal köpek yavruları da tüm köpek ırkları gibi doğduklarında bakıma muhtaç hayvanlardır. İlk 30 gün boyunca anneleri bakmakta ki bu dönem size pek ihtiyaçları bulunmamaktadır. Bir aylığı dolduran kangal köpek yavrularının artık anneden yavaş yavaş ayrılma dönemine girdiği zamandır.

Kangal yavrularının beslenmesi ve bakım ile ilgili merak ettikleriniz:

Kangal yavruları nasıl beslenmeli?

Kangal yavruları ne zaman sütten kesilir?

En uygun kangal yavru alımı kaçıncı ayda olmalı?

Kangal yavrularında aşılama nezaman başlar, hangi aşıları yaptırmalıyız?

Kangal yavruları nekadar sürede gelişimini tamamlar?

Bu soruları sırası ile cevaplayalım.

Kangal yavruları nasıl beslenmeli, ne zaman sütten kesilir: Kangal yavruları 45 günlük olduklarında anneden ayrılma dönemi yani sütten kesilme ilave besin alma dönemine girerler. Bu dönemden sonra sindirim sistemi tam gelişmediği için süt verimine ara ara devam edilmeli direkt katı gıdalara geçilmemeli. Yavruların en zahmetsiz şekilde beslenmesi için ticari yavru mamalarını kullanabilirsiniz.

En uygun kangal yavru alım zamanı: Yavru kangal köpek satın almak istiyorsanız bunun için en uygun dönem anneden ayrılma dönemidir bu dönem 40 ila 60 günlük arası olabilir.

Kangal köpek yavrularında aşılama dönemi ve aşılar: Kangal yavruları aşılama dönemleri 6 ile8 haftalık iken başlamakta belli aralarla yapılmalıdır. Aşılamaya başlamadan önce mutlaka parazit tedavisi uygulanmalı. Aşılama parazit tedavisi yapıldıktan birkaç gün sonra başlanır. İlk olarak karma aşı ile başlanmaktadır. İkinci doz karma aşı 15 ila 21 gün sanra yapılmalı. Kuduz aşısı 3 aylıkken yapılmalı ve her yıl tekrarını yaptırmalısınız.

Kangal yavrularının gelişimi: Kangal köpek yavruları gelişimi 18 ay boyunca devam eder ve 18 ay sonunda yetişkin bir kangal köpeği olur. Gelişimde ilk 6 aylık dönem çok önemlidir. Bu dönemde iyi bakım gelişimini etkilemektedir. Yanlış beslenme bakım bazı fiziksel bozukluklara neden olabilmektedir.

Kangal yavruları nasıl beslenir? VİDEO

 

 

 

Yavru kangalların annesi yoksa nasıl beslemeliyiz? VİDEO
 
  
UzmanTV  
Yavru Köpeklerde Beslenme

Sayfa etiketleri: kangal yavruları ne ile beslenmeli, kangal yavrularının bakımı, kangal yavrularına yal yapımı, kangal bakımı, yavru kangal beslenmesi
Kangal Köpek Yavrusu Malzemeleri

Kangal Köpek Yavrusu için:

Satılık kangal köpek yavrusu Kulübesi

 kangal köpek yavrusu kulübesi

Satılık kangal köpek yavrusu Tasma

Kangal demir çengelli tasma kurt için.

 kangal demir çengeli

Satılık kangal köpek yavrusu Mama