Üyelik Girişi
Kangal Videoları
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret611850
Site Haritası

Sivas Kangal Yavrusu Üretim Çiftliği TEL:0531 205 48 73

Kangal yavrusu eğitimi

0-6 Aylık kangal yavrusu eğitimi:

Kangal yavrularında eğitim ve merak ettikleriniz.

Kangal yavruları eğitime gerek duyarmı?

Kangal yavrusuna tuvalet eğitimi nasıl verilir?

Sürü için kangal yavrusuna eğitim verilmelimi?

Kangal köpek yavrusu bekçi köpeği eğitimi nasıldır?

Kangal köpek yavruları diğer ırklar gibi eğitime cevap verirmi?

Çevreden sık sık duyduğumuz sorular!

Kangal yavruları eğitim görmez yada kangal yavruları eğitime cevap vermez.

Şimdi bu tarz soruların cevapları ve eğitim ile ilgili bilgileri sizlerle paylaşalım.

Öncelikle kangal köpek yavruları da diğer köpek ırkları gibi canlıdır. Ancak ırklara göre bazıları hissi duyguları çok gelişmiş bazıları ise itatkar ırklardır.

Onları azarlamadan sevgi ile yaklaşmalıyız. Onlarla dost olmalıyız güvenlerini kazanmalı.

Tüm hayvanlar belirli bir zekaya sahiptir özellikle köpekler çok zeki hayvanlardır. Onları istediğiniz şekilde eğitime tabi tutarak bir çok şeye alıştırabilirsiniz. Kangal yavrularında diğer köpek ırklarından farlı olarak daha hissi duygulara sahip hayvanlardır. Ne zaman ne yapması gerektiğini bilen bir hayvandır. Sadece komutlarla hareket eden insiyatif kullanamayan bir ırk değildir ki buda onu tüm diğer köpek ırklarından ayırt eden bir özelliktir. Tıpkı bir insan gibi gerektiğinde ne yapacagını bilen bir köpektir, bu özelliği özellikle Avrupalı devletlerde çok fazla ilgi görmesine sebep olmuştur. Bir çok Avrupa ve Amerika ülkesinde kangal çiftlikleri kurulmuş adına kulüpler bile açılmıştır.

Yavru kangalların tasmaya alıştırılması: kangal köpeklerini yavru iken tasmaya alıştırmak gerekmektedir. İleriki zamanlarda bu sorun teşkil eder. Yavrular 30 günlük olduktan sonra boğazına yumuşak tasmalardan takılarak, tasmaya alıştırılır. İleriki zamanlarda küçün zincirler takarak zincirede alıştırmalısınız.

Yavru kangallarda tuvalet eğitimi: Yavru kangallarda tuvalet eğitimi ortalama 60 günlükken başlanabilir. Yavru köpekler öğrenmeye açıktır. 2 aylık yavruları eğitime gönderemeyeceğimiz için bunu kendimizin yapması gerekir. Yavru köpeklerin eğitiminde tekrar ve ödül önemlidir. Sabırla tekrarlamalıyız.

Öncelikle yavrunun tuvaletini nereye yapacağına karar vermeli, gazete kağıdı, kum vb. gibi.

Bahçe yada balkon gibi yere tuvaletini yapmasını istiyorsanız ona en kestirme yoldan oraya erişmesi sağlanmalı. Tuvaleti geldiğinden kesin emin olunduğunda yanına giderek ona komut verilmeli bu otur vb olabilir. Bu tekrar zamanla onun kapı önünde beklemesi yada yanınıza gelerek bildirmesi olabilir.

Genelde yavru kangalların tuvaleti yemek sonrası, oyun sonrası, uykudan uyandıktan sonraki zamanlardır bu zamanlarda tuvaleti yapacağı yere götürmek ona sürekli aynı şeyi yaptırmak pekişme oluşur ve zamanla bu ihtiyacı olduğunda kendisi oraya giderek yapacaktır.

Kangal Köpek Yavrusu Malzemeleri

Kangal Köpek Yavrusu için:

Satılık kangal köpek yavrusu Kulübesi

 kangal köpek yavrusu kulübesi

Satılık kangal köpek yavrusu Tasma

Kangal demir çengelli tasma kurt için.

 kangal demir çengeli

Satılık kangal köpek yavrusu Mama